چین و ایران با همکاری یکدیگر اجازه پناهندگی فراریان اقتصادی به کشورهای غربی را ندهند

27 دی 1395

قاضی سراج در دیدار با معاون وزارت سازمانی حزب حاکم چین:

چین و ایران با همکاری یکدیگر اجازه پناهندگی فراریان اقتصادی به کشورهای غربی را ندهند

چی یو معاون وزارت سازمانی حزب حاکم چین و هیأت همراه به دعوت مجمع تشخیص مصلحت نظام به تهران سفر کرده است
قاضی ناصر سراج در این دیدار ضمن خیرمقدم به هیأت چینی به روابط حسنه فی مابین دو کشور اشاره کرد و گفت: خوشبختانه رابطه حسنه‌ای در همه زمینه‌ها بین ایران و کشور بزرگ چین و به تبع آن بین سازمان بازرسی کل کشور ایران و وزارت نظارت چین برقرار است. در راستای همین روابط صمیمانه در جریان سفر سال گذشته رئیس جمهور چین به ایران، تفاهم نامه‌ای بین وزارت نظارت چین و سازمان بازرسی کل کشور امضاء گردید که با استقبال دو کشور مواجه شده است.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به نقش آفرینی سازمان بازرسی در آمبودزمان آسیایی و بین‌المللی گفت: سازمان بازرسی کل کشور به‌عنوان آمبودزمان ایران با نهادهای نظارتی و مبارزه با فساد چین ارتباط تنگاتنگی دارد. در همین راستا چندین سفر به چین داشته‌ایم و با وزیر نظارت، قائم مقام و برخی مسئولان وزارت نظارت و دستگاه قضایی چین دیدارهای جداگانه‌ای داشته‌ام. قائم مقام وزیر نظارت چین نیز در رابطه با اجرایی کردن تفاهم نامه همکاری فی مابین دو کشور دو بار به ایران سفر کرده است. همچنین قرار است سازمان بازرسی کل کشور ایران به‌زودی هیأتی برای آموزش در خصوص مسایل آمبودزمانی به چین اعزام کند.
وی با اشاره به برگزاری نهمین اجلاس سالیانه مجمع عمومی انجمن بین‌المللی مسئولین مبارزه با فساد در چین گفت: سازمان بازرسی کل کشور به‌عنوان نهاد مبارزه با فساد ایران در این اجلاس به‌صورت فعال شرکت کرد که سخنرانی این‌جانب با موضوع «لزوم بازگرداندن افراد فاسد با تابعیت مضاعف» مورد استقبال بسیاری از شرکت کنندگان از جمله چین قرار گرفت.وی افزود: بنابراین کشورهای عضو انجمن آمبودزمان آسیایی باید با هم متحد و هماهنگ باشند تا وضعیت افراد متواری شده به کشورهای غربی قرمز اعلام شده و اجازه پناهندگی آنان به کشورهای غربی را ندهیم. خوشبختانه دو کشور ایران و چین در رابطه با این موضوعات کاملاً هماهنگ و همراه هستند و از شما هم می‌خواهیم کمک کنید تا در این زمینه بیشتر فعال شده و از پناهنده شدن افراد فراری به کشورهای غربی جلوگیری کنیم.
چی یو معاون وزارت سازمانی حزب حاکم چین نیز در ادامه این نشست با اشاره به دیدارهایش با مسئولان مبارزه با فاسد در ایران گفت: این دیدارها نشان می‌دهد، ایران به امور بازرسی و نظارت اهمیت خاصی می‌دهد و تلاش دارد یک سیستم کامل نظارت و بازرسی داشته باشد. این موضوع نشان دهنده وظیفه شناسی نظام ایران نسبت به مردم و اهمیت به اجرای قوانین است.،


کلمات کلیدی:
چین     ایران     بازرسی    
تعداد بازدید:   ۱۶

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >